MOVIN SILIKONIMPREGMERING 2,5L


Spesifikasjon:
2,5 LTR

Beskrivelse:

MOVIN består av silaner/siloxaner samt løsemiddel og er tyntflytende og fargeløs. MOVIN gir vannavvisende flater og lett renhold. Pga. sitt innhold av organiske løsemidler har MOVIN en meget god inntrengningsevne på sugende underlag – vannet preller av på en MOVIN-impregnert flate.
MOVIN har den store fordel at den ikke forsegler de behandlede flater, men virker slik at evt. fukt i underlaget får anledning til å slippe ut. Dette er viktig bl.a. ved behandling av nedfuktede, men overflatetørre fasader, som derved får anledning til å tørke helt ut uten at ny fukt blir tilført. MOVIN motvirker saltutslag (utblomstringer) som alltid er en følge av fukt. Støv og smuss fester seg dårlig til en MOVIN-impregnert flate, og den hindrer slagregn og dermed også smuss i å trenge inn i flaten. Den motvirker forvitring fra surt nedbør. I regnvær vil vanligvis alle flater se tørre ut. MOVIN etterlater normalt ingen synlig endring av flatens farge, gir ikke glansvirkning og danner ikke skjolder. På grå skifer kan MOVIN gi en mørkere tone. Gjør derfor en prøve først. Ønskes en glanseffekt, anbefaler vi å bruke MOVIN som grunning for FINISH Stenkosmetikk. FINISH legger igjen en blank hinne. MOVIN kan ikke skalle av fordi den ikke danner en utenpåliggende film. Den kleber ikke, og kan derfor brukes på skifer over varmekabler. 
Prøver utført ved STI viser at etter 15 år er MOVIN like virksom. Prøvene viser også inntil 100% diffusjonsåpenhet. MOVIN brukes som impregnering for å motvirke tilsmussing av ut- og innvendige flater, og flatene vil i lengre tid se nye ut. Det er viktig så hurtig som mulig å impregnere for eksempel en peis eller en skorstein for at sot ikke skal trenge inn i porene og vanskeliggjøre en senere rengjøring. Det samme gjelder når man vil bevare utseende på dekorativ interiørstein.   MOVIN brukes også som grunning og kan overmales




kr 349,-
kr 279,- eks MVA
    KJØP
Varenummer: PT334532 EAN: 7055550390746 Enhet: KN Lager: Ja